Yoksa yaşıyor mu? Diyarbakırlı Faruk, Sinop’ta yaşanan selde kaybolmuştu: WhatsApp’taki hareket umutları artırdı!

Independent Türkçe’de yer alan habere göre; Sinop’un Ayancık ilçesinde özel bir şirkette çalıştığı sırada 11 Ağustos 2021 tarihinde yaşanan sel nedeniyle kullandığı kamyonu terk edip güvenli bölgeye çıkmaya çalıştığı sırada kaybolan Diyarbakırlı Faruk Adak’tan 7 aydır haber alınamıyor.

Diyarbakırlı Faruk, Sinop'ta yaşanan selde kaybolmuştu: WhatsApp'taki hareket 'yaşıyor' umudunu artırdı! Gözler ABD'de

İçişleri Bakanlığı tarafından “Ölüm kararnamesi” çıkarılan ve nüfustan düşümü yapılan 26 yaşındaki gencin annesi Fatma Adak, olaydan iki ay sonra oğlunun kayıtlı olduğu WhatsApp gruplarından çıkış yapıldığını ifade ederek, “Bu hareketlilik umudumuzu artırdı. Yetkililere sesleniyorum: Lütfen diri veya ölü oğlumu bulun” dedi.

Bu gelişme üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğünü belirten baba İzzet Adak da Emniyet ve Jandarma yetkililerin konuyu WhatsApp’ın ABD’deki merkezine ilettiklerini, Bakan Soylu’nun da SİBER Güvenlik Birimi’ne olayın araştırılması talimatı verdiğini söyledi.

PARA BİRİKTİRMEK İÇİN SİNOP’A GİTMİŞ

Diyarbakır merkeze bağlı Sur ilçesi nüfusuna kayıtlı olan 1996 doğumlu Faruk Adak, üç kardeşin en büyüğüydü.

Uzun süre inşaatlarda doğalgaz tesisat işi yapan Adak, daha sonra amcaları gibi kamyon şoförlüğüne merak salınca ehliyet alıp bu işe başladı.

Diyarbakırlı Faruk, Sinop'ta yaşanan selde kaybolmuştu: WhatsApp'taki hareket 'yaşıyor' umudunu artırdı! Gözler ABD'de

Bir süre Diyarbakır’da kamyon şoförlüğü yapan 26 yaşındaki genç, bir arkadaşının tavsiyesi ile geçen yılın temmuz ayında Sinop’un Ayancık ilçesinde hafriyat işi yapan özel bir firmada işe başladı.

Para biriktirip evlilik hayali kuran genç, iş başı yaptığı 20’nci günde sel felaketiyle kayıplara karıştı.

OĞLUMUZU ÖLÜ YA DA DİRİ İSTİYORUZ

WhatsApp grubundaki hareketlilikten sonra, Diyarbakır’dan 30 kişilik akraba grubuyla daha geniş alanlarda arazi arama-taraması yaptıklarını anlatan İzzet Adak, “3 ay boyunca sığ ormanlık alanda oğlumu aradık. Hiçbir ize rastlamadık” dedi.

WhatsApp’taki gelişmenin umutlarını artırdığını ifade eden anne Fatma Adak, olaydan sonra tüm aile fertlerinin psikolojisinin bozulduğunu belirterek, “Perişan haldeyiz. Küçük oğlum okula dahi gitmek istemiyor. 7 aydır mutfakta yemek pişiremiyorum. Yetkililere sesleniyorum. Lütfen ölü veya diri oğlumu bulun” diye çağrıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir